Stavanie mája

Mesiac máj je bezpochybne jeden z najkrajších mesiacov roka. Celá príroda sa prebúdza k životu, všetko kvitne, príroda nám ukazuje svoju nádheru. Spev vtákov nám spríjemňuje každodenný život.  K máju sa však viaže množstvo významých udalostí a tradícií.

Jednou z nich je aj stavanie májov, späté s peknou tradíciou, spevom, veselosťou a zábavou.

Aj v našom penzióne sme si tento deň uctili, a spolu s našimi klientami postavili aj máj, a zabavili sa.

 

 
Mesiac máj je bezpochyby jeden z najkrajších mesiacov roka.

Viac tu: http://114zbor.webnode.sk/products/maj-mesiac-lasky-mnohych-tradicii-a-sviatkov-/
   M
Mesiac máj je bezpochyby jeden z najkrajších mesiacov roka.

Viac tu: http://114zbor.webnode.sk/products/maj-mesiac-lasky-mnohych-tradicii-a-sviatkov-/

Mesiac máj je bezpochyby jeden z najkrajších mesiacov roka. Celá príroda sa prebúdza k životu. Všetko kvitne, príroda ukazuje svoju krásu a nádheru. Záhrady a lúky sú posiate všetkými farbami, čo je nádherná pastva pre naše oči. Krása prírody má svoje čaro. Na rozkvitnutých stromoch poletujú včely, ktoré svojou usilovnosťou prinášajú úžitok nielen pre seba, ale hlavne pre nás. Bez nich by život na našej planéte snáď ani nemohol existovať. Všetko žije novým životom. Spev vtákov nám spríjemňuje každodenný život, ktorý sa snažíme prežiť  podľa svojich predstáv. Aj keď v súčasnosti sa počasie akosi zmenilo a hranica teplôt sa posunula niekde do apríla a tým nastalo i skoršie prebúdzanie prírody. K máju sa viaže  aj množstvo významných udalostí a tradícií.

    Jenou z nich je aj stavanie a váľanie májových stromov späté  s peknou tradíciou, spevom , veselosťou vravou a zábavou.Viac tu: http://114zbor.webnode.sk/products/maj-mesiac-lasky-mnohych-tradicii-a-sviatkov-/